קמחא דפסחא

המועצה האזורית עמק חפר והמועצה הדתית עמק חפר חילקו תלושי שי וחבילות מזון לכ-400 משפחות בעמק במסגרת פעילות קִמְחָא דְפִסְחָא.

קמחא דפסחא

הפעילות מתקיימת בשיתוף הוועדה לסולידריות חברתית ומשתתפי פרויקט "שכן טוב" בכפר הרא"ה, אשר לקחו חלק בחלוקת חבילות המזון והמוצרים שנאספו.
קִמְחָא דְפִסְחָא (בארמית: קמח לפסח, כלומר – אוכל לפסח.) היא מגבית צדקה, שבמסגרתה מחלקים לנזקקים מצרכים לחג הפסח. בעמק חפר, קִמְחָא דְפִסְחָא זו מסורת חברתית ודתית רבת שנים. במסגרת זו המועצה האזורית, בראשותה של ד"ר גלית שאול, והמועצה הדתית, בראשותו של היו"ר יאיר בטיטו, חברו למבצע המשותף של חלוקת קמחא דפסחא לנזקקים.
הפניות לסיוע רוכזו באגף הרווחה במועצה והועברו למועצה הדתית – אשר ביצעה את החלוקה למשפחות ביישובים השונים. איסוף המוצרים והתרומות נעשה על ידי מתנדבים, וזה המקום להודות להם בחום!
השנה נוצרו נסיבות מיוחדות בגלל נגיף הקורונה. נוצרו קשיים של הגבלות, סניטציה וטיפול זהיר במיוחד במשלוחים והבאתם ליעדם. אולם כל אלו לא עצרו את המצווה החשובה הזו העומדת בבסיסו של החג – דאגה לנזקקים בחברה, שלא תיחסך מהם שמחת החג והם יועלו לקיים אותה בכבוד וברווחה.
חג פסח שמח לכולן ולכולם והעיקר – הרבה בריאות!

כתוב/כתבי תגובה